Kavitācija

Kavitācija jeb lipo-ultraskaņa ir taukus šķeļošā metode, iezīmē jaunu virzienu liekā svara un celulīta ārstēšanā, uzlabojot standartrezultātus, lokālajās tauku samazināšanas un notievēšanas metodēs.

Kā tas darbojas?

Kavitācijas metodikas būtība ir spējā ar zemas frekvences ultraskaņas impulsu palīdzību radīt akustisko vilni, kā rezultātā veidojot šķidrumā mikrotukšumu, vienkāršāk izsakoties, burbuļus. Pārvietojoties vietās ar zemu vai augstu spiedienu, burbuļi maina izmēru un daži no tiem pārplīst, izraisot triecienvilni un lielas enerģijas daudzuma atbrīvošanos.

Ultraskaņas darbības princips

Taukaudi, kā zināms, satur diezgan daudz šķidruma, tāpēc iedarbojoties uz tiem ar ultraskaņas impulsiem diapazonā no 38-42 kHz, mēs izraisām “vētru” zemādas taukaudos. Burbuļiem palielinoties, tauki izšķīst un tiek izvadīti no šūnām. Daļa burbuļu plīst, radot tauku šūnās mikroeksploziju, bojājot šūnas membrānu, un faktiski iznīcinot tauku šūnas. “Eksplodē” parasti šūnas, kas ir visvairāk piepildītas ar taukiem, jo tieši tās saņem vislielāko slodzi/spriegumu.

Sadalīšanās un iznīcināšanas “produkts” no bojātām tauku šūnām nokļūst starpšūnu telpā un tiek izvadītas caur limfrites un daļēji caur asinsrites sistēmu. Lai palīdzētu organismam un paātrinātu šo procesu, kavitācija vienmēr ir saistīta ar limfodrenāžas procedūrām: manuālā, aparatūras.

Vai procedūrai ir jāgatavojas?

Lai panāktu lielāku efektivitāti, pirms kavitācijas procedūras ir pieņemts veikt sāls šķīduma injekcijas iedarbības zonās. Pacientam šī procedūra ir pilnīgi droša, bet taukaudiem – gluži pretēji. Jo vairāk šķidruma taukaudos, jo lielāka ir kavitācijas iedarbība, attiecīgi, labāks rezultāts.
Ir patīkami apzināties, ka procedūra ir pilnīgi droša un nesāpīga.

Kontrindikācijas

Ņemot vērā kavitācijas procedūras kontrindikācijas, tās parasti ir kopīgas visām fizioterapeitiskām procedūrām: akūta iekaisuma process, skrambiņas vai iekaisumi iedarbības vietā, onkoloģiskās slimības. Turklāt personai nevajadzētu būt pataloģijai vai smagām aknu, nieru un asinsvadu sistēmas slimībām, jo tieši uz šiem orgāniem ir vislielākā slodze tauku „utilizācijā” un izvadīšanā.

Vai pēc procedūras ir nepieciešama rehabilitācija?

Rehabilitācija pēc šīs procedūras nav nepieciešama, bet ir dažas rekomendācijas. Ārsti iesaka sekot dzeršanas režīmam – izdzert apmēram 2 litrus ūdens dienā. Tas ir nepieciešams limfrites uzlabošanai, lai tauku masa nesacietētu vados. Rezultāta nostiprināšanai ieteicams ievērot diētu, ne pārāk stingru, bet ierobežojot alkohola, kafijas, taukus un ogļhidrātus saturošas pārtikas produktu lietošanu. Ideālā variantā, rezultātu var nostiprināt, veicot fiziskus vingrojumus vai ilgstošus pārgājienus un pastaigas.

Sagaidāms rezultāts

Kavitācija darbojas ar mērķi samazināt tauku uzkrājumus lokālās ķermeņa problēmvietu zonās. Tā uzlabo arī ādas izskatu, samazinot „apelsīna mizas” efektu un pilnveidojot konkrētu ķermeņa zonu formu. Ieteicamais ārstēšanas procedūru cikls sastāv no 5 līdz 10 procedūrām konkrētajai ķermeņa zonai.