Mezoterapija

Mezoterapija ir populāra kosmetoloģija procedūra, kuras būtība ir ādai nepieciešamo vielu ievadīšanā dermā. Par mezoterapijas būtisku priekšrocību var uzskatīt iespēju veikt individuālu komponentu atlasi, kuri tiks ievadīti ādas dziļākajos slāņos, kā arī iespēja izvēlēties šo vielu dažādas ievadīšanas tehnikas ādā. Mezoteraprijas procedūrai tiek plaši izmantotas organiskās skābes, dziedniecisko augu ekstrakti, homeopātija, biotehnoloģiju produkti, oligoelementi un vitamīni. Apvienojot tos, ārsts-kosmetologs izvēlas optimālo risinājumu katram pacientam.

Mesoestetic Pharma Group — ir starptautiskais farmaceitisks uzņēmums, kuru 1984. gadā dibināja Huāns Karloss Fonts un Marija-Hose Almanza. No nelielas aptiekas Barselonas centrā, kur 30 gadus atpakaļ tika iesākti pirmie eksperimenti efektīvu kosmetoloģisku līdzekļu radīšanai, uzņēmums ir izaudzis līdz pasaules līmeņa industrijas līderiem, kurš eksportē 85% no savas ražotās produkcijas 86 pasaules valstīs.

Sejas mezoterapija

Mezoterapijas paveids ir biorevitalizācijas procedūra – hilaurona skābes šķīduma ievadīšana ādā kopā ar vitamīniem un aminoskābēm.

Indikācijas mezoterapijas veikšanai:
• grumbas;
• novītusi, nogurušā un tvirtumu zaudējusī āda;
• zilumi zem acīm;
• “smēķētāja āda” un citas izmaiņas tās toņa krāsā;
• poraina, sausa vai taukaina āda;
• aknē (gadījumā, ja nav aktīvu iekaisuma procesu);
• rētas;
• pigmenta plankumi;
• kuperoze, asinsvadu mikrocirkulācijas traucējumi;
• sejas ovāla izmaiņas, “otrais zods”, lokālie tauku noguldījumi.

Kā notiek mezoterapija?

Uz iepriekšējās konsultācijas etapa ārsta nozīmē esošās problēmas un nosaka to novēršanas optimālu veidu, kā arī indikācijas un kontrindikācijas dažādu preparātu plānotajai izmantošanai. Jums būs nepieciešams izstāstīt par visām Jums esošajām slimībām, alerģijām, zālēm, kuras bijāt pieņēmuši.

Pēc vietējās anestēzijas (ar speciālā krēma palīdzību) tiek veikta ādas antiseptiskā apstrāde, bet pēc tam – injekciju sērija. Lielākā daļa kosmetologu veic tās pašrocīgi, jo tikai ārsts var pilnībā kontrolēt procesu un pielāgot procedūras gaitu ādas individuālajām īpatnībām. Apstrādājamās virsmas laukums, injekciju skaits un attiecīgi arī procedūras ilgums ir atkarīgi no tā, ar kādu mērķi tiek veikts mezoterapijas seanss. Lielākajā daļā gadījumu tā ilgst vairāk par pusstundu.

Pēc injekcijām tiek veikta atkārtota ādas antiseptiskā apstrāde, tiek uzklāti nomierinošie krēms vai maskas.

Sejas kopšana pēc mezoterapijas seansa

Uzreiz pēc mezoterapijas seansa uz sejas ādas virsmas būs pamanāms neliels pietūkums un sārtums, dažreiz var būt redzamas pēdas no atsevišķām injekcijām. Visas šis pēdas pazudīs dažu stundu laikā.

Parasti tas neprasa kādu speciālu kopšanu. Tomēr ir jāievēro zināmus ierobežojumus: pēc mezoterapijas seansa līdz nākamajam rītam nedrīkst mazgāt seju, pieskarties tam ar rokām, kā arī veikt jebkādas kosmētiskās procedūras un uzklāt uz sejas ādas kosmētiku.

Turpmāk laika gaitā ja kosmetologs nebija nozīmējis Jums neko citu kā mājas kopšanas līdzekli, ir iespējams pielietot kosmētiku jūtīgajai ādai.

Nedēļas gaitā pēc veiktā mezoterapijas seansa ir nepieciešams atturēties no pirts vai saunas, kā arī baseina apmeklējuma, bet pirms iziet uz ielas – izmantot līdzekļus aizsardzībai no saules stariem.

Tas ir sāpīgi vai nesāpīgi?

Tas, kas var izraisīt vienā cilvēkā liekas sāpes, citam var šķist pavisam nesāpīgs un diezgan ciešams. Visi cilvēki ir dažādi. Protams, injekcija – ir ne visai patīkama procedūra, ja to izdara uz sejas.

Tāpēc kosmetologi dara visu iespējamu, lai padarītu mezoterapiju nesāpīgu. Parasti, tam pietiek ar anestēzijas krēma uzklāšanu uz sejas virsmas 30-60 minūtēs pirms procedūras sākuma. Bez tam, praktiski vienmēr ir iespēja pievienot ievadāma preparāta sastāvā sāpes noņemošos komponentus.

Cik daudz procedūru vēl ir nepieciešams?

Mezoterapijas kursa ilgums var būt ļoti dažāds. Tas ir atkarīgs no tā, kādas kosmētiskās problēmas ir nepieciešams atrisināt ar šo metodi, kā arī no Jūsu vecuma un ādas stāvokļa. Sejas ovāla atjaunošanai ir nepieciešami 4-8 mezoterapijas seansi, bet zilumu zem acīm likvidēšanai – no 1 līdz 4, kuru veic 1 reizi 7-10 dienās.

Efekts, kurš ir sasniegts ar mezoterapijas kursu, saglabājas vairāku mēnešu gaitā. Ir iespējama gan atbalsts procedūru veikšana, gan arī kursa atkārtošana.

Mezoterapijas savienojums ar citām procedūrām.

Šis metodes mazais traumatiskais risks, tā iedarbības fizioloģiskā puse, minimālais rehabilitācijas periods kopumā ļauj apvienot mezoterapiju ar citām kosmetoloģiskām procedūrām: skābju pīlingiem, LPG-masāžu un citiem.

Ārsta-kosmetologa sastādītā individuālā programma ir mērķēta uz konkrētu kosmētisku trūkumu korekciju, kas savienojas ar dažādas iedarbības mehānismiem un nodrošina vēlama rezultāta iegūšanu minimālā laika posmā.