Mezoterapija

Mezoterapija ir populāra kosmetoloģija procedūra, kuras būtība ir ādai nepieciešamo vielu ievadīšanā dermā. Par mezoterapijas būtisku priekšrocību var uzskatīt iespēju veikt individuālu komponentu atlasi, kuri tiks ievadīti ādas dziļākajos slāņos, kā arī iespēja izvēlēties šo vielu dažādas ievadīšanas tehnikas ādā. Mezoteraprijas procedūrai tiek plaši izmantotas organiskās skābes, dziedniecisko augu ekstrakti, homeopātija, biotehnoloģiju produkti, oligoelementi un vitamīni. Apvienojot tos, ārsts-kosmetologs izvēlas optimālo risinājumu katram pacientam.

Mesoestetic Pharma Group — ir starptautiskais farmaceitisks uzņēmums, kuru 1984. gadā dibināja Huāns Karloss Fonts un Marija-Hose Almanza. No nelielas aptiekas Barselonas centrā, kur 30 gadus atpakaļ tika iesākti pirmie eksperimenti efektīvu kosmetoloģisku līdzekļu radīšanai, uzņēmums ir izaudzis līdz pasaules līmeņa industrijas līderiem, kurš eksportē 85% no savas ražotās produkcijas 86 pasaules valstīs.

Pielietojamie preparāti

Atkarībā no problēmas, kuru ir nepieciešams atrisināt, preparāti tiek piemeklēti individuālā kārtībā un katrā konkrētā gadījumā. Galvenās preparātu grupas, kuras tiek izmantotas ķermeņa ādas mezoterapijai ir:

Lipolitiķi – vielas, kas stimulē lipolīzes procesu (tauku molekulu sadalījuma procesu). Tie ir pielietojami celulīta korekcijai, kā arī lokālo tauku noguldījumu apkarošanai;
Fermenti – vielas, kuras iedarbojas uz savienojuma audu struktūru. Tie ir spējīgi noārdīt rētu audumu un rupjos savienojuma audus starp taukaudu daļiņām, kas veido raksturīgu apelsīna miziņas reljefu;
Preparāti, kas stimulē kolagēna un elastīna sintēzi ādā un nodrošina ādas liftinga efektu. Tie ir pielietojami ādas nodiluma apkarošanai, kas rodas gan pēc notievēšanas, gan arī pēc lokālo tauku noguldījumu likvidācijas, kad rezultāta rodas ādas izstiepumi;
Asinsvadu preparāti (ar limfas drenāžas darbību, kuri normalizē mirkocirkulāciju un nostiprina asinsvadu sieniņas, kā arī uzlabo asinsvadu tonusu). To pielietošana ir nepieciešama gadījumos, ja pastāv izteiktais asinsvadu vājums, pietūkumi, celulīts un daudzos citos gadījumos;
Vitamīni un mikroelementi – katram no tiek piemīt ārstnieciska iedarbība un katram ir savas pielietošanas indikācijas un kontrindikācijas.
Procedūras gaitā var būt ievadīts gan viens preparāts, gan arī dažādu vielu savienojums, kuru kosmetologu profesionālajā slengā dažkārt dēvē par “kokteili”. Izmantojamo savienojumu kombinācijas variantu ir ļoti daudz: katras konkrētas problēmas risinājumam ārstam ir iespēja piemeklēt tādu preparātu un tā koncentrācijas savienojumu, lai sastādītu optimālu kokteili.

Indikācijas

Galvenās indikācijas mezoterapijas pielietošanai kosmetoloģijā ir:

• celulīts;
• lokālie tauku nogulsnējumi;
• izstiepumi;
• rētas;
• ādas nodilums, grumbiņas, ādas tonusa mazinājums, tvirtuma zudums.

Mezoterapija – svara samazinājuma metode?

Nav gluži korekti uzskatīt mezoterapiju par vienu no svara samazināšanas metodēm, jo ar svara samazinājumu šoreiz tiek saprasta šī svara samazināšana, kas ir mērojama ar kilogramiem un desmitiem zaudēto kilogramu. Bet ar šis procedūras palīdzību ir iespējams iznīcināt tauku noguldījumus tieši tajās vietas, kur tas ir svarīgs no estētikas viedokļa – galifē zonā, uz vēdera utt. Bet tas nav pilnvērtīgs svara zudums, bet gan tikai figūras korekcija. Tajā pat laikā kompleksās svara zaudēšanas procedūras, kas iekļauj sevī diētas, fitnesu, masāžu, akupunktūru un citas metodes – neiekļauj sevī mezoterapijas seansus.

Cik daudz seansu būs nepieciešams?

Mezoterapijas kursa ilgums var būt dažāds. Tas ir atkarīgs no tā, kādas kosmētiskās problēmas tiek risinātas ar šis procedūras palīdzību, kā arī no Jūsu ādas stāvokļa un Jūsu vecuma. Parasti, celulīta korekcijai 3 pakāpē ir nepieciešams 5-15 procedūras, bet lokālajai figūras korekcijai – no 4 līdz 10 procedūrām, katra no kurām tiek veikta ar 7-14 dienu intervālu.
Ir iespējams veikt gan papildus “atbalsta” procedūras, gan arī atkārtotus kursus.
Mezoterapijas kursa rezultāti kopā ar pareizo ādas kopšanu un veselīgu dzīvesveidu spēj saglabāties līdz pat vairākiem mēnešiem un līdz pat pusotram gadam. Iegūtā efekta ilgums ir atkarīgs no sākotnējā stāvokļa un organisma individuālajām īpatnībām.

Savienojamība ar citām procedūrām

Mazais traumas risks un procedūras fizioloģiskā iedarbība ļauj savienot ķermeņa ādas mezoterapiju ar citām kosmetoloģiskām procedūrām, tādām kā LPG-masāža, RF-liftings, ietīšana utt.

Nebūtu pareizi novērtēt mezoterapijas iedarbības sniegtos efektus par “labākiem” vai “sliktākiem” par citāda veida iedarbībām, kas izmantojami kosmetoloģijas procedūrās. Dažkārt tikai vienas mezoterapijas pielietošana ir pietiekama vēlama rezultāta sasniegšanai. Arvien biežāk, lai sasniegtu vēlamo, ir nepieciešams kombinēt dažādas metodes ar dažādām iedarbības metodēm uz organismu. Katrā konkrētā gadījumā vienas vai otras estētiskās problēmas risinājumam ārstam ir iespēja sastādīt pacientam individuālu procedūru kompleksu, kurš rezultātā nodrošinās Jūsu ķermenim slaidumu un skaistumu.